Ytong Dialog 2017

Ytong Dialog 2017

(12. 9. 2017) Pozvánka na odbornou konferenci 

 
 
 
 

Ytong Dialog 2017

Společnost Xella CZ zve projektanty a architekty na odbornou konferenci Ytong Dialog, která proběhne v říjnu v několika městech České republiky. Letos se zaměří na tematiku norem v oblasti tepelné techniky, požární odolnosti, potřeby větrání a bezpečnosti. Cílem je inspirovat architekty a projektanty, jak stavět moderní, zdravé a komfortní bydlení v souladu se všemi zákonnými podmínkami.

Letos Dialog probíhá v Ostravě, Brně, Praze, Hradci Králové a Plzni. Organizátoři se snažili zvolit méně formální a architektonicky zajímavá místa, aby podpořili atmosféru těchto oborových setkání. Například v Brně se odborná veřejnost setká v areálu bývalých mrazíren Industra, v Ostravě zvolili jako místo setkání bývalý plynojem – halu Gong v revitalizovaném brownfieldu Dolních Vítkovic. V podobném duchu byla vybrána místa i v dalších městech.

Ústředním tématem setkání je navrhování budov v systému Ytong, tak aby splnily požadavky příslušných norem. Pozvaný odborník se zaměří na představení současných i připravovaných norem a jejich srovnání se sousedními zeměmi.

Jeden blok dopoledního setkání bude věnován inovacím systému Ytong, v němž se techničtí poradci zaměří zejména na tepelnětechnické detaily. Veškeré prvky hosté uvidí na mobilním fragmentu, kde si mohou systémové řešení důkladně prohlédnout a představit si tak lépe jeho využití v praxi.

Jedním z témat bude i ekonomické a energetické porovnání rodinného domu. Jak tedy dopadne srovnání ceny pasivního a nízkoenergetického domu? Odborníci budou tuto otázku prezentovat na pěti výpočtech variant vzorového domu s různým založením stěn, typem střech, vybavením apod. Tyto varianty se budou porovnávat z různých aspektů, jako jsou pořizovací a roční náklady.

Problematiku větrání
uvede videoukázka domu s nedostatky v projektu a realizaci, jejichž následkem jsou plísně. Následující přednáška se zaměří na tematiku řízeného větrání. V posledním bloku pak hosté získají přehled o protipožárních vlastnostech Ytongu a požadavcích norem na ochranu proti vloupání.

V závěrečné skupinové diskusi bude možné projednat témata Dialogu se zástupci Ytongu a také si vyměnit mezi sebou oborové zkušenosti.

Účast pro odbornou veřejnost je bezplatná.

Zájemci se mohou přihlásit přes web společnosti zde.
Program a další informace zde.

tisková zpráva

  Výrobci/dodavatelé

Vodní 550

664 62 Hrušovany u Brna

Telefon +420 547 101 111

http://www.xella.cz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.