Základní požadavky na stavbu platí i pro dřevostavbu s minerální izolací URSA

Základní požadavky na stavbu platí i pro dřevostavbu s minerální izolací URSA

(19. 5. 2017) Společnost URSA začala vydávat internetový čtvrtletník – newsletter – My URSA.

   
 
 
 
 

Základní požadavky na stavbu platí i pro dřevostavbu s minerální izolací URSA

My Ursa – nový internetový čtvrtletník
Společnost URSA přichází s novinkou ohledně ještě lepší informovanosti svých zákazníků, ale i odborníků v oboru snižování energetické náročnosti budov a zlepšování komfortu bydlení. Čtyřikrát do roka vydá URSA na svých webových stránkách newsletter s názvem My URSA, který bude tematicky zaměřený.
První číslo je věnováno dřevostavbám.

První věc, kterou projektant řeší je mechanická odolnost a stabilita celého systému. Systém je tedy zabezpečen pomocí základní kostry dřevěné konstrukce tzv. skeletové konstrukce nebo je postaven na konstrukčním systému panelových nosných dílců. Druhá bude požární odolnost. A jaké produkty než nehořlavé by se měly do konstrukce dřevostavby použít? V tomto případě je jedničkou na trhu minerální izolace URSA PUREONE.

Základní požadavky na stavbu:
• mechanická odolnost a stabilita
• požární bezpečnost
• ochrana zdraví osob a zvířat, zdravých životních podmínek a životního prostředí
• ochrana proti hluku
• bezpečnost při užívání
• úspora energie a tepelná ochrana

Izolační materiály z minerální izolace na bázi skla jsou zařazeny do kategorie A1 – nehořlavé. Z hlediska požární odolnosti vhodné do konstrukcí typu DP1. Bezpečnost při užívání a ochranu zdraví osob shrňme do jednoho bodu, kde vyhláška praví, že ve stavbě jakéhokoliv charakteru nesmí docházet k uvolňování látek nebezpečných pro zdraví a životy osob a zvířat a pro rostliny. Tato přísná kritéria splňuje i standardní minerálně vláknitá izolace URSA GLASSWOOL s fenol-formaldehydovým pojivem. Kdo si chce vytvářet nadstandardně zdravé prostředí, volí tedy URSA PUREONE - nadstandardní izolaci bez fenol-formaldehydů, za standardně příznivou cenu.

Velmi podceňovaným bodem v dřevostavbách a vůbec ve stavebnictví je akustika. Akustice budeme věnovat jedno s dalších čísel našeho čtvtletníku MY URSA. Dalším aspektem je tepelná ochrana a tím zabezpečení tepelného komfortu. Průkaz energetické náročnosti budovy, kde v případě novostaveb musíme dosáhnout minimální energetické třídy C, lépe B nebo A.

Energetická třída C – budova vyhovující
Kategorii C musí splňovat všechny novostavby, a to od 1. 7. 2007, kdy nabyla účinnost vyhláška č. 148/2007 Sb. (prováděcí vyhláška energetického zákona). Od té doby se tato třída stala českým standardem. Jde o objekty, které jsou energeticky vyhovující, ale současně pro ně existují nové stavebně technologicky vyspělejší metody a k nim výzvy, že je energeticky co zlepšovat.

Energetická třída B – budova úsporná
To už je hotová budova. V těchto případech se jedná o novostavbu, kde energetické úspory byly prvořadým požadavkem majitele takového objektu. Koupě takového domu je finančně náročnější, ale provoz bude určitě nízkonákladový. Velkou roli bude hrát systém vytápění a typ topného média.

Energetická třída A – budova mimořádně úsporná
Budovy nejžádanější, nejekonomičtější a časově nejudržitelnější.

Celý newsletter My URSA na téma dřevostavby najdete ZDE.

podle podkladů společnosti URSA CZ


  Výrobci/dodavatelé

Pražská 810/16

102 21 Praha 10-Hostivař

Telefon +420 281 017 376

ursa.cz@ursa.com

http://www.ursa.cz

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.