Zlatý Kříž má od dubna nového majitele

Zlatý Kříž má od dubna nového majitele

 
 
 
 

Zlatý Kříž má od dubna nového majitele

Začátkem dubna dokončil uzavřený realitní fond CEE Property Development Portfolio 2 B.V. ("CPDP 2") významnou transakci v samém centru Prahy. Projekt Zlatý kříž na Jungmannově náměstí byl prodán soukromému investorovi. Jedná se o trofejní nemovitost, která se na trhu objevuje jen zřídka. O její kvalitě svědčí také její plná obsazenost, která je v současné době ojedinělá. Budova je pronajata prvotřídním společnostem, jakými jsou Deutsche Bank nebo Adidas a také známému lahůdkářství Zlatý Kříž. Prodávajícího zastupovala renomovaná společnost Knight Frank.

palác Riunione Adriatica di Sicurtà (1932), Praha 1-Nové Město, Jungmannova 34 (zdroj foto: Wikipedie, autor - Gampe)
Zájem projevila celá řada společností, nicméně nakonec zvítězila nabídka soukromého investora. Zástupce prodávajícího Radmila Kuzicová, ředitelka fondu CPDP2 komentuje: "Realizovaná cena i další podmínky obchodu splnily naše očekávání. Transakce byla pro fond zisková a je důkazem, že o kvalitní a dobře spravované nemovitosti je vždy zájem, a to i navzdory současné situaci na trhu. Uskutečnění tohoto obchodu plně zapadá do strategie postupné redukce nemovitostního portfolia a zároveň zhodnocení dříve vynaložených investic."
   
Financování ve výši téměř 300 mil. Kč poskytla Česká spořitelna.
"Při financování podobných transakcí vždy záleží nejen na důvěryhodnosti a spolehlivosti investora, ale i na kvalitě nemovitosti. Z tohoto pohledu je prodej Zlatého Kříže ukázkou perfektně připravené realitní transakce, která je v souladu s naší strategií na financování realitních projektů v atraktivních lokalitách a s dlouhodobě zajištěnými příjmy," uvedl Filip Hradec, ředitel úseku realitní obchody České spořitelny.

Záměrem nového majitele je nemovitost dlouhodobě vlastnit a kultivovat ji, s tím, že bude sloužit rovněž jako sídlo společností kupujícího.
Nový majitel společnost ANERO a.s. k transakci dodává: "Dosud jsem se zaměřoval na jiné oblasti podnikání, věnoval jsem se výrobě a rozvoji průmyslových areálů. Tato nemovitost mě zaujala, jsem přesvědčen, že se jedná o dobrou investiční příležitost a krok správným směrem."

Zdenka Klapalová, partnerka společnosti Knight Frank doplňuje: "Ukazuje se, že i přes značný zájem zahraničních investorů se prosadil domácí kupující. Tento trend pozorujeme už delší dobu. Privátní investory vítáme, neboť vnímají hodnotu nemovitosti a jsou schopni ocenit jejich potenciál v dlouhodobém časovém horizontu. Myslím si, že kupující pan Rozman patří mezi osobnosti, kteří mají jasnou představu o tom, co chtějí, a umí se rozhodnout. S ohledem na naše zkušenosti předpokládám, že budeme v budoucnosti svědky více investic realizovaných domácími společnostmi či privátními kupujícími."
  
Partnerem a poradcem kupujícího byla společnost CIB. Jedná se o společnost, která sama vlastní a spravuje rozsáhlé realitní portfolio v Praze i v regionech.
Samotný Objekt Zlatý Kříž je zdařilým příkladem neoklasicistní architektury. Autorem projektu je slavný architekt Friedrich Lehmann, který je spojen i s podobou Slovanského domu v Praze nebo také s rekonstrukcí Vídeňské státní opery. Budova disponuje podlažní plochou cca 4 500 metrů čtverečních a 7 nadzemními podlažími.

CPDP 2 je uzavřený realitní investiční fond registrovaný v Nizozemí.
Fond byl založen v roce 2004. V září 2011 byl fond a jeho nemovitostní portfolio plně převeden pod správu české organizační složky. Fond spravuje nemovitosti v České republice a na Slovensku, většinou v hlavních městech.

tisková zpráva

Základní informace o objektu

 
 
 
 

Kategorie

Administrativa

Komentáře ke článku

 
 
 
 

Registrace k zasílání newsletteru

Stavbaweb.cz informuje o novinkách v oboru architektury a stavebnictví, představuje zajímavé objekty, projekty a materiály. Prostřednictvím tohoto formuláře se můžete přihlásit k odebírání denního newsletteru, a dostávat tak pravidelné informace přímo do své e-mailové schránky.

*Povinné položky
Vaše registrační údaje nebudou poskytovány třetím stranám a budou chráněny. Svou registraci můžete kdykoliv zrušit zde nebo prostřednictvím odkazu v zápatí každého newsletteru.
 
 
 
© 2007–2017 Business Media CZ, s. r. o.